Czystek (nie tylko) na odchudzanie

czystek

Czystek, co to jest?

Jest to jedno z leczniczych ziół. Od niedawna coraz bardziej popularyzowany ze względu na zawartość substancji wspomagających nasz układ immunologiczny. Czystek jest to róża skalna, która może służyć jako ozdobny krzew. Występuje na wzgórzach Krety, ale dziko rosnący jest również spotykany w południowo-wschodnich częściach Europy. Cechą charakterystyczną krzewu są pomarszczone płatki, oraz to że otwierają się one rano a odpadają wieczorem.  

Czystek jest rośliną która istotnie wzmacnia nasz układ odpornościowy. zawdzięcza to głównie dzięki wysokiej zawartości poliflenoli. Poliflenole przeciwdziałają rozwoju stanów zapalnych. Czystek w postaci naparu jest również używany w celu detoksykacji organizmu, dlatego własnie jest bardzo zalecany w okresie przeziębień. Dzięki silnym działaniom utleniającym można mu również przypisać działanie antyrakowe. Swoje zastosowanie znajduje również w leczeniu problemów skórnych takich jak trądzik, łuszczyca a nawet łupież. 

Jakie właściwości ma czystek?

Czystek oczyszcza organizm z toksyn, więc przy jego stosowaniu można zauważyć wzrost energii życiowej. Ma również silne działanie przeciwalergiczne. W czasie przeziębienia i grypy pomaga skrócić czas trwania choroby, ponieważ pomaga w usunięciu wirusów i drobnoustrojów.

W przeciwieństwie to tradycyjnych leków, czystek jest w pełni bezpieczny, nie można go przedawkować ani nie występują po jego spożyciu skutki uboczne. Jest szczególnie wskazany dla osób borykających się z problemem zbyt wysokiego złego poziomu cholesterolu. Przeciwdziała powstawaniu miażdżycy, chroni naczynia krwionośne, rozpuszcza zakrzepy i zatory. 

Osoby palące powinny również na niego zwrócić uwagę, ponieważ regularne picie naparu z czystka pomaga w usunięciu metali ciężkich z organizmu.

Pomaga w leczeniu chorób skóry takich jak łupież, grzybica, łuszczyca czy trądzik. Pomaga w szybszym gojeniu się ran, nawet w przypadku atopowego zapalenia skóry. Świętnie sprawdza się jako zamiennik popularnego płynu do płukania ust, ponieważ ma działanie wybielające na szkliwo. 

Dlaczego warto go stosować?

  • działa przeciwalergicznie
  • oczyszcza organizm
  • wzmacnia organizm dodając energii
  • zapobiega wirusom
  • przeciwdziała powstawaniu miażdżycy
  • wspomaga walkę z chorobami skóry
  • wspomaga gojenie się ran
  • usuwa metale ciężkie z organizmu

Podsumowanie

Czystek przeżywa swoją drugą młodość. jest nam znany od wieków,lecz dopiero teraz zyskał większą sławę. Jak widać zalet stosowania czystka jest bardzo wiele i warto rozważyć włączenie go do swojej codziennej diety.

 

 

Dodaj komentarz