Suplementy na potencję o których musisz wiedzieć!

Suplementy na potencję

Suplementy na potencję

Problemy na tle seksualnym dotykają sporą grupę mężczyzn dlatego wiele osób szuka suplementy na potencję. Ich podłoże czasem związane jest z genetyka, ale bardzo często jest to efekt słabego zdrowia fizycznego i psychicznego. Siedzący tryb życia i ciągły stres stały się codziennością większości z nas. Taka codzienność odbija się echem pogarszając nasze zdrowie na każdej płaszczyźnie.

Oczywiście nie istnieje cudowna pigułka, która przeciwdziała problemom z potencją, natomiast jest na rynku wiele roślin i ziół, które jak najbardziej mogą pomóc mężczyznom.  Większość suplementów zawiera wyciągi i ekstrakty z roślin, dzisiaj  przyjrzymy się jak działają te najpopularniejsze.

Tribulus terrestris (Buzdyganek ziemny)

Składnikiem aktywnym tej rośliny jest protodioscyna, która w naszym organizmie zostaje przemieniona w DHEA, czyli  dehydroepiandrosteronem. DHEA jest naturalnie wytwarzanym w naszym organizmie związkiem, który wchodzi w skład hormonów steroidowych. DHEA w organizmie ulega przemianie do testosteronu, aby cząsteczka mogła działać na tle hormonalnym musi zostać przekształcona do dihydrotestosteronu. Dopiero taka forma jest dla nas odczuwalna np po przez zwiększenie libido, zwiększając spermatogeneze czy produkcje białek organizmu.

L-arginina

Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich które są produkowane przez człowieka. Podstawowym działaniem l-argininy jest usuwanie amoniaku i chlorków z ustroju. Jeżeli dostarczamy l-arginine poprzez suplementację to również uczestniczy ona w produkcji tlenku azotu. Tlenek azotu powoduje rozluźnienie mięśni gładkich i zwiększony przepływ krwi. Taki zabieg z punku widzenia treningu pomaga nam uzyskać pompę mięśniową, zaś z punktu widzenia potencji wzmacnia erekcję.

Korzeń suma

Jest to przede wszystkim adaptogen, czyli zioło, które pomaga przywrócić homeostazę w organizmie. Wspomaga organizm w stanach przewlekłego stresu, ale nie tylko.  Wspomaga również działanie układu nerwowego, dokrewnego, sercowo-naczyniowego oraz pokarmowego. Ma ogólne działanie wzmacniające na organzim, stąd też jego zastosowanie jako środek na potencje.

Żeń-szeń syberyjski 

Kolejny z rodziny adaptogenów. Działa korzystnie z punktu widzenia funkcjonowania całego organizmu, wspomaga jego ogólną wytrzymałość psycho-fizyczną oraz zwiększa odporność na stres. Działa regulująco na organizm.

Liść Damiana

Zioło to jest zazwyczaj stosowane w celu wzmocnienia układu nerwowego i regulującego wydzielanie hormonów. Liść Damiana często jest też stosowany w łagodzeniu łagodnych stanów lękowych czy depresyjnych. Jako środek poprawiający sprawność seksualną jest polecany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. 

Podsumowanie:

Podsumowując wszystkie suplementy na potencje, zarówno te dla kobiet jak i mężczyzn mają za zadanie wzmocnić organizm i zwiększyć jego reakcję obronną przede wszystkim na stres.

 

Dodaj komentarz