Trening na świeżym powietrzu – najważniejsze zalety.

Trening na świeżym powietrzu - najważniejsze zalety.

Coraz lepsza pogoda za oknem zdecydowanie zachęca do podejmowania aktywności fizycznej poza domem.  Jeśli nie masz pomysłu co zrobić z pięknym, ciepłym dniem, to nie zastanawiaj się  długo i wyjdź na dwór by zrobić porządny trening!

Trening poza domem ma same zalety

Trening na świeżym powietrzu to z całą pewnością kopalnia pozytywów i zalet. Poza świetną formą spędzenia wolnego czasu, aktywność „pod chmurką” niesie za sobą masę innych korzyści. Oto kilka z nich:

  • Lepsze dotlenienie organizmu i większy wydatek energetyczny. Na dworze mamy tlenu pod dostatkiem, a efektywniej zaopatrywane w niego mięśnie pracować będą z większą intensywnością co zaowocuje mocniejszym treningiem i większą ilością spalonych kalorii.
  • Zyskuje psychika. Badania naukowe wykazują, że to właśnie trening w naturalnym środowisku ma największy potencjał do rozładowywania stresu i napięć związanych z trudami życia codziennego.
  • Produkcja witaminy D.  Witamina D w około 90% produkowana jest w skutek oddziaływania promieni słońca na naszą skórę. Wzmacnia ona przede wszystkim układ kostny, mięśniowy oraz nerwowy. W związku z naszym położeniem geograficznym wielu z nas cierpi na jej niedobór. Trening na świeżym powietrzu, w słoneczny dzień, będzie doskonałą okazją by te niedobory uzupełnić!
  • Odskocznia. Nic tak nie dobija jak niczym nie zmącona rutyna. Wyjście z klubu sportowego, domu czy siłowni i zakosztowanie wysiłku np. w lesie czy na plaży będzie wspaniałą odmianą i doda kolorytu naszym wysiłkom!
  • Otoczenie.  Kto nie chciałby pobiegać brzegiem morza? Przejechać się rowerem przy zachodzie słońca? Trenowanie w takich warunkach jest z całą pewnością dużo przyjemniejsze i ciekawsze!
  • Ekonomia. Do tego by ćwiczyć na świeżym powietrzu potrzebujemy tylko: odzież sportową, odrobinę kreatywności i chęci. Jeśli z jakichś przyczyn nie możemy pozwolić sobie na zakup karnetu czy sprzętu, wyjdźmy na dwór, a znajdziemy tam wszystko co jest nam potrzebne by dbać o formę!
  • Zawsze i wszędzie. Trening w terenie możemy wykonać niemal niezależnie od tego gdzie akurat się znajdujemy bądź co robimy. Wypadł nam wyjazd służbowy i nie mamy dostępu do siłowni? A może nie chcemy zrywać z aktywnością fizyczną podczas urlopu? Znajdźmy stromą górkę w lesie i dynamicznie na nią kilka razy wbiegnijmy. Mocne interwały zaliczone!

 Podsumowanie

Wyjście poza cztery ściany i przeprowadzenie treningu na powietrzu będzie miało na nas doskonały wpływ.  Produktywne i zdrowe spędzenie wolnego czasu, poprawa formy, a także nowe doświadczenia i powiew świeżości to argumenty które powinny przekonać każdego do tego rodzaju aktywności! Korzystajmy ze zbliżającego się lata i trenujmy na świeżym powietrzu!

One thought on “Trening na świeżym powietrzu – najważniejsze zalety.

Dodaj komentarz